Hasiči prý nehasili, ale volali televizní reportéry

Plzeňský deník, 22. 4. 2005:
Dobrovolní hasiči ze Stodu se starají o všechno možné, jen ne o hašení ohně. Tvrdí to František Zápal po pondělním požáru v jednom ze stodských domů, po němž těhotná mladá žena ze sousedního domu skončila v nemocnici.

„Oheň způsobil soused, zatápěl v kotli v předsíni. Do kotle ale lil benzín a ten podpálil předsíň,“ líčí muž. Oheň se rychle šířil, kolem byla spousta kouře. V domě, kde hořelo, není zapojena voda.
„Jako první přijeli stodští dobrovolní hasiči. Jediné, o co se starali, bylo volat do televize, aby si je přijeli natočit. Pak jen stáli a koukali, přestože padesát metrů od hořícího domku teče řeka a osmdesát metrů odtud je hasičská zbrojnice. Vůbec se nenamáhali těhotné ženě pomoci,“ zlobí se muž s tím, že jako první přiběhl s kbelíkem vody na hašení kolemjdoucí.
„Až když přijeli profesionální hasiči, začali se starat o likvidaci požáru i ženu, která byla v zakouřeném sousedním bytě. Nadýchala se kouře a sanita ji odvezla do nemocnice,“ líčí.

3 thoughts on “Hasiči prý nehasili, ale volali televizní reportéry

  1. To je hrozný
    Nejdřív si jeden blbec podpaluje benzínem a pak si druhej otevírá hubu. Než přijeli profíci, bylo po požáru. Teď aby se pan Zápal bál, že u něj bude hořet, protože by mu shořel barák. I když i amatéři mají čest a nedopustili by to (snad).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *